środa, września 01, 2021

Splot miesiąca - wrzesień 2021

Wakacje się skończyły, mam nadzieję, że teraz wrócicie do naszej zabawy ze zdwojoną siłą. Chyba, że już macie dość i nie bawimy się dalej?

Wybrany przeze mnie na ostatnie miesiące Japończyk wyraźnie nie przypadł Wam do gustu. No cóż, bywa i tak... jednak będę jeszcze próbowała przekonać Was do tego splotu.

Tymczasem na początek roku szkolnego wybrałam dla Was coś bardzo prostego.


Tak, splot baryłkowy, czyli Barrel. Kto już robił? Wydaje mi się, że nie jest on zbyt popularny, ale czemu? Nie mam pojęcia.

Splocik wykonujemy z jednej wielkości ogniwek. Najlepiej wygląda z rozmiaru "bizantyjkowego", czyli AR ok 3,5, ale jak weźmiecie AR=4, to też da się zrobić.

Splot Barrel w zbliżeniu

Możecie wykorzystać pojedyncze jego elementy, lub ciągły łańcuch. Składa się on tylko z 4 ogniwek + ogniwka łączące. Robiąc pojedynczy element musicie dać oba ogniwka łączące (czyli razem 6), bo inaczej element rozsypie się. Ogniwka łączące mogą być większe od od tych tworzących zasadniczą część splotu bez uszczerbku dla jego stabilności.

Pojedyncze elementy lub ich niewielką wielokrotność najczęściej spotkamy w formie łącznika w kolczykach, rzadziej w bransoletkach lub naszyjnikach.

Kolczyki wykorzystujące podwójny element Barrel, jako łącznik.


Naszyjnik wykorzystujący pojedyncze elementy Barrel, jako łączniki.

Natomiast ciągły łańcuch, to już przede wszystkim bransoletki. Ciekawy efekt daje też wykorzystanie różnych kolorów ogniwek.

Bransoletka Barrel z różnych kolorów ogniwek.

Splot jest tak prosty, że nie ma potrzeby bardziej rozpisywać się na jego temat. Robi się go szybko i nie ma żadnych pułapek. Ale jeśli chcecie, to mogę przygotować szybki tutorial.

I na koniec jeszcze kilka kwestii formalnych:

  • Swoje prace dodajecie do albumu na facebookowej grupie Chainmaille po polsku.
  • Wszystkie potrzebne informacje na temat Splotu miesiąca wraz z regulaminem zabawy znajdziecie tutaj. Regulamin jest bardzo krótki i bardzo proszę o zapoznanie się z nim przed dodaniem prac do albumu.
  • Zabawie tradycyjnie towarzyszy promocja na ogniwka w sklepie Bruxa Jewelry. We wrześniu objęte nią będą wszystkie ogniwka, których współczynnik AR jest zbliżony do wartości 3,5. Są to rozmiary: 4,35/0,8 mm i 3,5/1 mm. Kod promocji: WrześniowaBaryłka obniży cenę na wybrane ogniwka o 10%.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Z kociołka czarownicy , Blogger