Moi obserwatorzy

sobota, 1 października 2016

Chainmaille zadanie 11

Ostatnie sploty dały Wam trochę do wiwatu, to teraz proponuję coś na uspokojenie i zebranie sił. Splot dość prosty i można robić nim niewielkie formy.
Oto temat lekcji nr 11:


Prawda, że wygląda interesująco?
Splot Not Tao zawiera elementy splotów japońskich i Helm chain. Może być 3- lub więcej krotny, ale zasada konstrukcji zawsze jest ta sama. Przybiera on kształt kwiatka. Mamy więc płatki (od 3 w górę) z pojedynczych ogniwek ułożonych ściśle obok siebie. Jest też środek, a właściwie dwa środki, w których zamknięte są nasady płatków. Połączone jest to do kupy za pomocą prostopadłych ogniwek ułożonych spiralnie w jedną stronę.

Na banerku mamy najprostszy wariant: Not Tao 3 (NT3). Tutaj i tutaj znajdziecie tutorial. Inne robimy analogicznie, ale jakby co, to znajdziecie je tutaj: NT4, NT5, NT6.

Oprócz wariantu podstawowego możecie spotkać się z wersją podwójną:

źródło
Lub krzyżową:

źródło
Elementy NT mogą oczywiście występować pojedynczo, ale można je też łączyć w łańcuchy:

źródło

A nawet w sieci:

źródło

I na koniec jeszcze coś specjalnie dla Ani i Huberta:

źródło

Jak już wspominałam splot jest dość prosty, jednak aby dobrze się układał trzeba odpowiednio dobrać wielkość ogniwek i to oczywiście będzie największa trudność. Jednak wierzę, że jak zwykle poradzicie sobie celująco. W końcu już nie raz przez to przechodziliście.

No to nie przynudzam już dłużej, tylko zapraszam Was na poszukiwania natchnienia i czekam na Wasze prace.


4 komentarze:

 1. No tego na pewno się nie spodziewałam, zapowiada się całkiem ciekawie :) Pamiętam jak przy okazji Helm chain Hubert zdążył już wymodzić Tao, Not Tao i Aurę, ale jakoś nie znaleźliśmy dla nich zastosowania, więc leżą gdzieś luzem. Myślę, że fajnym wyzwaniem będzie zrobić z tego coś ładnego, wygodnego i "noszalnego", potencjał jest duży, więc uruchamiam mózgownicę :) Chociaż w tym przypadku akurat bardziej skłaniam się ku prostym formom, ale ostatnie zdjęcie kuszące, nie powiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak dla odmiany. Ostatnie sploty zachęcały raczej do większych form, tym razem może to być coś całkiem malutkiego. Wydaje mi się, że Not Tao jest na tyle uniwersalny, że wiele można z niego stworzyć. A ostatnie zdjęcie... cóż nie mogłam obok niego przejść obojętnie ;)

   Usuń
 2. Bardzociekawe :) , ja jeszcze nie zrobiłam zdjęć poprzedniej pracy. Postaram się jak najszybciej zrobić, opisać i nakarmić żabkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tylko mogę podziwiać te niezwykłe sploty. Nie mieści mi się w głowie, że można coś takiego zrobić - są bardzo efektowne. Cieplutko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń