Moi obserwatorzy

środa, 8 marca 2017

Roczne podsumowanie nauki chainmaille

Wiem, obiecałam, że zdążę do końca lutego, ale ten luty jakiś taki krótki był i w końcówce miesiąca wskoczyło mi kilka pilniejszych rzeczy, dlatego jest dopiero teraz.


W ciągu pierwszego roku nauki przerobiliśmy 10 grup splotów i ich jedną kombinację. Dwunaste zadanie to był freestyle. Może przypomnę te tematy:
 1. Mobius
 2. European
 3. Japanese
 4. Helm
 5. Inverted Round
 6. Box
 7. Byzantine
 8. Full Persian
 9. Half Persian
 10. Euro + Persian
 11. Not Tao
 12. Christmas
Poddałam analizie strukturę zgłoszeń do poszczególnych lekcji i otrzymałam takie wyniki:

1. Zgłoszenia:
W sumie przez cały rok do zabawy wpłynęło 113 zgłoszeń, średnio niecałe 9,5 zgłoszenia na temat. Najwięcej, bo aż po 13 zgłoszeń było do tematów: Helm, Inverted Round i Byzantine, a najmniej - tylko po 6 zgłoszeń do Full Persian i Not Tao.

2. Uczestnicy:
Przez cały ten okres przez zabawę przewinęło się 10 osób (razem ze mną), z czego 2 raczej okazjonalnie (jedna i dwie zaliczone lekcje). Czyli można powiedzieć, że stałych uczestników było 8 sztuk. Najwięcej osób pokazało swoje prace z Mobiusem, bo aż 8 + jedna po czasie i Byzantine (8). Najmniej było nas przy Full Persian i Not Tao (tylko po 4 osoby).
Jak widzicie na banerku podsumowującym znalazły się dwa nasze ulubione sploty.

3. Prace:
Jak widać zgłoszeń było więcej jak uczestników, a to oznacza, że czasem zgłaszaliśmy więcej prac jak jedną na daną lekcję. W dodatku w niektórych zgłoszeniach było po kilka prac. W efekcie przez cały rok pokazaliśmy aż 184 różne elementy biżuterii (głównie). Prym wiodły kolczyki (73 pary) i bransoletki (53 sztuki), ale były też naszyjniki/wisiorki (34), breloki/zawieszki, również na choinkę (razem 20 sztuk) i 4 inne elementy (broszka, różaniec, pierścionek i spinka do włosów). A właściwie jeszcze więcej, bo Bibi Blue, która dołączyła do nas z opóźnieniem odrobiła 3 zaległe lekcje pokazując po terminie jeszcze 2 pary kolczyków, 2 bransoletki i brelok. Spośród wszystkich pokazanych prac udało się stworzyć aż 21 kompletów.
Najwięcej prac powstało z Helma (24), Byzantine (22) i Mobiusa (20), a najmniej z Not Tao (8).

4. Aktywność:
A oto nasi prymusi (w tym zestawieniu nie brałam pod uwagę siebie):
Najpilniejszą uczennicą okazała się Ania, która nie opuściła ani jednej lekcji. Przez cały rok meldowała się u żaby w sumie 16 razy prezentując 30 różnych prac.
Niezłą frekwencją wykazał się również Hubert, który zaliczył tylko jedną nieobecność, ale nadrobił to ilością zgłoszeń, bo było ich aż 17 z 27 pracami.
Bibi Blue dołączyła do nas dopiero przy 4 lekcji, ale odrobiła te trzy zaległe i później opuściła już tylko jedną lekcję. U żaby zameldowała się 12 razy + 3 razy po terminie, co daje 15 zgłoszeń i 21 wykonanych prac.
W drugim półroczu prawie nie udzielały się aktywne dotąd: Aisha, Ala i Basia - mam nadzieję, że jednak do nas wrócą - ale za to pojawiła się Dagmara.

5. Rekordy:
Największą ilość zgłoszeń do jednej lekcji zanotowała Ala i to dwukrotnie - po 4 zgłoszenia do lekcji Helm i IR.
Najwięcej prac do jednego tematu zgłosiła Aisha - było to aż 9 sztuk (w tym 7 par kolczyków) w splocie Japanese.

Powiedzcie: jakie jeszcze statystyki by Was interesowały? A zobaczę, co da się zrobić w tym temacie. Wszystkie dane mam zebrane i zanotowane w Excelu. Na razie przedstawiłam te moim zdaniem najważniejsze i najciekawsze.

2 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe te statystyki, fajnych rzeczy można się dowiedzieć :) W sumie nie spodziewałam się, że najwięcej będzie kolczyków, no i ten Inverted Round też trochę zaskakuje (może dlatego, że osobiście nie przepadam) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, też mnie to wciągnęło :) Kolczyków zdecydowanie najwięcej było już na półrocze. A IR... mówisz, że nie przepadasz, a sama zgłosiłaś aż 3 bransoletki ;) Jednak średnią zdecydowanie zawyżyła Ala (4 zgłoszenia) :)

   Usuń