Moi obserwatorzy

czwartek, 1 grudnia 2016

Chainmaille zadanie 13

Niniejszym rozpoczynamy drugą klasę, a właściwie drugi rok nauki.

Coraz trudniej wymyślać mi kolejne tematy do przerobienia. Miałam ochotę ten drugi rok rozpocząć z przytupem, ale w końcu stwierdziłam, że teraz chyba nikt nie ma czasu na bardzo trudne zadania i spuściłam trochę z tonu. Na trudne zadania przyjdzie jeszcze czas, a tymczasem proponuję:


Temat dość rozległy. Kilka prac z tej grupy już zresztą się u nas pojawiło.
Na banerku mamy jeden z podstawowych splotów celtyckich, czyli Celtic Vision. Taką bransoletkę pokazała już kiedyś Ania przy okazji Helm'a, zresztą razem z gwiazdkami Celtic Star. Oto one:


Celtic Vision to po prostu Helm Chain z dodatkowymi małymi ogniwkami spajającymi splot po bokach. To właśnie te ogniwka stanowią znak rozpoznawczy splotów celtyckich. Tutorial znajdziecie tutaj.

Nie znalazłam żadnej konkretnej definicji tej grupy splotów, ale też nie szukałam, bo niespecjalnie miałam kiedy. Więc jeśli ktoś z Was się na nią gdzieś natknie to mam nadzieję, że podzieli się tą wiedzą z resztą.

Drugim ciekawym wariantem jest wspomniana Celtic Star. Można powiedzieć, że to kawałek Celtic Vision spięty w kółko. Mnie też zdarzyło się kiedyś takie popełnić:


Poza tym możecie spotkać celtycką wersję splotu bizantyjskiego, filigrany, labirynty i mozaiki. Oczywiście to nie wszystko. Ale resztę musicie znaleźć już sami. Podejrzewam, że nie będziecie mieć z tym większego problemu i mam nadzieję, że jak zwykle uda się Wam mnie zaskoczyć.

No to zapraszam na poszukiwania, a od 15-ego do żabki :)


9 komentarzy:

 1. Zakochałam się w tych błekitach ! Wow !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki:) Robiłabym więcej takich, ale kolorowe kółeczka są u nas właściwie nieosiągalne :(

   Usuń
 2. Cudne te kolczyki Agatko! Dla mnie to czarna magia, taka wprost z kociołka czarownicy.
  Przesyłam uściski.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i co ja teraz wymyślę? ;) Będę musiała trochę pogłówkować, żeby się zbytnio nie powtarzać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze Ci parę opcji zostało do wyboru. Na pewno coś wymyślisz ;)

   Usuń
 4. Świetnie splecione kolczyki ! Podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten czas tak ucieka, nawet nie wiem kiedy mi listopad uciekł. Nie mam jeszcze zrobionej 12 lekcji ( jestem w trakcie ) , muszę się pospieszyć :) Inaczej nie przejdę do następnej klasy :) :) :)

  OdpowiedzUsuń