Moi obserwatorzy

środa, 20 lipca 2016

Podsumowanie Bizancjum

Od razu widać, że ten splot bardzo się Wam spodobał. I jakoś wcale mnie to nie dziwi. Wszak to najbardziej biżuteryjny ze wszystkich splotów. W ramach 7 lekcji powstało wiele pięknych prac. Oto one w obowiązkowym kolażu:


Żabka łyknęła 13 linków, ale prac jest trochę więcej, bo Joasia pokazała aż trzy pary kolczyków, natomiast Ania trochę się spóźniła ze swoim drugim kompletem i musiałam dorzucić go po czasie.
Przybyła nam też nowa uczestniczka - Dagmara, która od razu za jednym zamachem odrobiła dwie lekcje łącząc byzantine z mobiuskiem ;). Jeśli chodzi o łączenie, to rekord pobiła Joasia, która w jednych małych kolczykach zmieściła aż trzy różne sploty (byzantine+mobius+box). Brawo!
Chciałam też zwrócić uwagę na pomysł Ali, która zrobiła splot z bardzo dużych ogniwek, ale dała je wszystkie podwójnie, dzięki czemu się on nie rozsypuje.
Reszta to klasyka, zresztą co ja będę gadać. Wszystko widać na kolażu jak na dłoni.

Natomiast mam do Was sprawę, a właściwie pytanie z trochę innej beczki. Powolutku kończymy pulę splotów dla początkujących. Właściwie to został nam jeszcze tylko jeden. Moje pytanie brzmi: Co dalej? Nie, nie zamierzam kończyć, tylko nie jestem pewna, w którym kierunku pójść teraz. Możemy lecieć po kolei następne sploty, coraz trudniejsze i bardziej wymagające (również materiałowo), albo najpierw utrwalić sobie to, co udało się nam do tej pory nauczyć stawiając na różne kombinacje, czy nietypowe formy bazujące na przerabianych wcześniej splotach. Bardzo proszę zastanówcie się nad tym i zostawcie mi odpowiedź w komentarzach do tego posta. Macie dużo czasu, bo aż do końca sierpnia.

I jeszcze jedno. Wymyśliłam sobie, żeby stworzyć w G+ społeczność chainmaillową. Nie ma czegoś takiego w polskich kręgach, a przecież jest nas coraz więcej. Co Wy na to? Udzielacie się na G+? Wydaje mi się, że trochę tak. Przynajmniej prace zrobione już po zakończeniu poszczególnych lekcji mogłyby się spotkać w jednym miejscu. Jeśli mielibyście ochotę w tym uczestniczyć to dajcie mi znać, bo bez Waszego udziału nie miałoby to większego sensu.

I to by było na tyle, jak mawiał profesor mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski.
Czekam na Wasze opinie.

7 komentarzy:

 1. Wszystkie prace piękne, podziwiam Was! śledzę wasze poczynania, wiem że to nie dla mnie, ale u innych mogę podglądać :) pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prace naprawdę piękne, tym bardziej, że to wyjątkowo efektowny splot :) Dziękuję w imieniu wszystkich :)

   Usuń
 2. ale z Was pracowite pszczółki. I to jeszcze jakie zdolne. trzymam kciuki za dalsze postępy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Elu bardzo. A postępy są niesamowite :)

   Usuń
 3. Dwa trudne pytania za jednym zamachem, no nie ma lekko :)
  To może od tego łatwiejszego zacznę (czyli drugiego) - wiem, że na G+ są różne społeczności, tylko nie bardzo wiem jak działają, bo do żadnej nie należę i się nie udzielam... W ogóle moje "udzielanie" ogranicza się jedynie to wrzucania linków do publikowanych postów i tyle, ale jakby to ruszyło, to pewnie bym się podłączyła do grupy i zobaczyła z czym to się je :)
  Z pytaniem numer 1 jest ciężej, bo właściwie obie opcje mają sens i są jednakowo "kuszące" :) Z jednej strony bardzo mocno ciągnie mnie do "nowego", z drugiej jest kilka pomysłów, które chciałam wykorzystać przy okazji poprzednich splotów (ale zwykle czasu nie wystarczało)... no i klops. Czuję w kościach, że chyba wygra opcja "powtórkowa" (poniekąd pewnie bardziej sensowna, w końcu w szkołach nie bez przyczyny często stawia się na utrwalanie materiału), dlatego... oddaję głos na nowe sploty, a co mi tam, najwyżej będę w mniejszości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tak jak Ania zacznę od tylca ;) Tez nie mam pojęcia jak działają społeczności na G+, ale jeżeli taka powstanie i ktoś mnie łaskawie oświeci na temat sposobu jej działania to jak najbardziej :)
  Co do pierwszego pytania, trudno mi się wypowiadać, jako że dopiero teraz weszłam w chainmaiile i mam sporo do nadrobienia. Więc chyba wolałabym jeszcze troszkę potrenować zanim przejdę do "poważniejszych" rzeczy ;) Tym bardziej ze z tego co piszesz, poleciałybyśmy po kombinacjach splotów i różnych formach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może odpowiem Wam zbiorczo. Społeczność wystartuje w przyszłym tygodniu, muszę jeszcze przygotować jakiś banerek i odszukać osoby, które chciałabym zaprosić. Zresztą będzie to społeczność publiczna, więc zapisać się będzie mógł każdy.
  Jeśli chodzi o drugie (a właściwie pierwsze) pytanie to na razie nie komentuję, czekam na więcej głosów, czasu jest jeszcze sporo :)

  OdpowiedzUsuń