Moi obserwatorzy

poniedziałek, 21 marca 2016

Podsumowanie "japończyków"

Kolejna lekcja za nami. I znowu powstało mnóstwo ciekawych i bardzo różnorodnych prac. Mamy więc oprócz klasycznych rozetek - obiekty 3D, połączenia ogniwek z koralikami, a nawet z szydełkiem. Tak wyglądają wszystkie nasze prace w tym miesiącu (zdjęcia ułożone są w kolejności ich dodawania do żabki):


Jeden splot a tyle możliwości!

Okazało się jednak, że ten splot sprawił Wam jak na razie najwięcej kłopotów, głównie związanych z doborem odpowiednich ogniwek. Nie da się ukryć, że sploty japońskie są najbardziej wymagające jeśli chodzi o AR, a oferta naszych sklepów nie jest niestety zbyt urozmaicona w tym względzie. Może to sprawiło, że było nas tym razem tylko pięcioro, ale za to większość wykonała po kilka podejść do tematu. Zaimponowała mi Wasza pomysłowość w radzeniu sobie z przeciwnościami losu :)

To też skłoniło mnie do uzupełnienia regulaminu. Pojawił się nowy punkt:
nr 8. "W poście z pracą powinny znaleźć się: banerek lekcji, przynajmniej jedna fotografia (im więcej tym lepiej) i szczegóły techniczne pracy, takie jak: rozmiary użytych ogniwek, rodzaj i wariant użytego splotu, opis ewentualnych trudności przy wykonaniu pracy i jak sobie z nimi poradziliście, opcjonalnie link do instrukcji, z której skorzystaliście. Informacje te mogą pomóc pozostałym uczestnikom."
Oczywiście zdecydowana większość z Was stosuje się do tych zaleceń z własnej inicjatywy, ale chciałabym, żeby stało się to obowiązkowe. W końcu ideą wspólnej nauki jest współpraca i wzajemna pomoc w przezwyciężaniu trudności. Mam nadzieję, że się ze mną zgadzacie.

A skoro już jestem przy sprawach technicznych, to wprowadzam jeszcze jedną zmianę. Lista sklepów z ogniwkami, którą Wam wysyłałam jest ciągle uzupełniana. Chciałam, żebyście mieli cały czas dostęp do wersji aktualnej. Dlatego plik z listą w formie .pdf umieściłam na moim dysku google. Link do niego znajduje się w zakładce "Nauka chainmaille". Jednak plik jest zaszyfrowany i żeby z niego skorzystać będziecie potrzebować hasła, które prześlę Wam mailowo na życzenie.

Nie przedłużam już, bo pewnie nie macie zbyt wiele czasu na czytanie, w końcu Święta tuż tuż i każdy inne sprawy ma na głowie.

10 komentarzy:

 1. No kłopoty owszem były :) Ale trzeba sobie jakoś radzić, jak to mówią: jak nie drzwiami to oknem ;) Dlatego bardzo podoba mi się ten nowy punkt, zawsze będzie można się dowiedzieć czegoś nowego i uniknąć ewentualnych błędów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS: Wesołych i pogodnych Świąt! :)

   Usuń
  2. Dzięki Aniu! A ja nawet z życzeniami tu nie wpadłam :(

   Usuń
 2. Część dzieł juz miałam okazję zobaczyć, ale to zestawienie dopiero pokazuje całą różnorodność pomysłów.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, tak. Takie zbiorcze kolaże to genialny wynalazek :)

   Usuń
 3. Piękne prace:) (tylko ja poszłam na łatwiznę) Fajnie je zobaczyć razem w zestawieniu:)
  A nowy punkt bardzo mi się też podoba i choć do tej pory szczegółów technicznych nie podawałam, to chętnie o nich będę pisać:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, ja bym się z tym zgodziła. Twoje pomysły racjonalizatorskie powaliły mnie na kolana (szczególnie ten z obszydełkowaniem rozetki) :))
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. To było tak trochę z lenistwa, bo nie miałam czasu zrobić nowej i nie lubię rozplatać zaczętej pracy. A teraz nawet mi się podoba i cały czas noszę przy kluczykach samochodowych:)

   Usuń
 4. No właśnie mnie chwilowo ten splot pokonał, ale mu nie przepuszczę i będę jeszcze próbować :)

  OdpowiedzUsuń