Moi obserwatorzy

piątek, 27 listopada 2015

Regulamin nauki chainmaille

Brzmi to bardzo szumnie, ale chciałam przedstawić Wam podstawowe zasady.

 1. Udział w zabawie może wziąć każdy, kto tylko ma ochotę na naukę lub doskonalenie techniki chainmaille. Nie jest obowiązkowe posiadanie bloga, czy profilu na portalu społecznościowym.
 2. Dołączyć do zabawy można w dowolnym momencie, nie jest wymagana ciągłość uczestnictwa.
 3. Zabawa jest cykliczna, co miesiąc będzie inne zadanie.
 4. W każdym miesiącu można zgłosić dowolną ilość prac. Jedna z nich może być już wcześniej pokazywana (publikowana), reszta powinna być nowa.
 5. Zabawę można łączyć z innymi zabawami lub wyzwaniami, jeśli tylko ich regulaminy na to zezwalają.
 6. Każdego pierwszego dnia miesiąca opublikuję na moim blogu: zkociolkaczarownicy.blogspot.com post z zadaniem na nowy miesiąc.
 7. Linki do Waszych postów z pracą (nie do całego bloga!) wrzucacie za pomocą żabki (InLinkz) pod postem aktualnego zadania. UWAGA! - Żabka pojawi się dopiero 15-ego! Dla zapewnienia lepszej przejrzystości  w poście nie powinny znajdować się inne prace.
 8. W poście z pracą powinny znaleźć się: banerek lekcji, przynajmniej jedna fotografia (im więcej tym lepiej) i szczegóły techniczne pracy, takie jak: rozmiary użytych ogniwek, rodzaj i wariant użytego splotu, opis ewentualnych trudności przy wykonaniu pracy i jak sobie z nimi poradziliście, opcjonalnie link do instrukcji, z której skorzystaliście. Informacje te mogą pomóc pozostałym uczestnikom.
 9. Czas na wykonanie pracy macie do 15-ego dnia następnego miesiąca (czyli miesiąc od pojawienia się żabki).
 10. Jeśli z jakichś powodów nie możecie samodzielnie dodać linka, to przesyłacie mi go na maila: ab.szybalska@gmail.com wraz z informacją od kogo (imię, nick itp). Osoby nie posiadające swojego miejsca w sieci przesyłają mi zdjęcie pracy, lub korzystają z czyjegoś pośrednictwa, koniecznie do takiego zgłoszenia należy dołączyć kilka słów o sobie.
 11. Osoby, które z jakichś przyczyn nie zdążą do 15-ego z pracą na dany miesiąc, tylko skończą ją później, również powinny się nią pochwalić, dodam ją ręcznie.
 12. Osoby biorące udział w zabawie lub tylko z nią sympatyzujące proszone są o umieszczenie banerka na pasku bocznym. Ponadto każde kolejne zadanie będzie miało swój własny banerek, który umieszczacie tylko w poście z pracą.
 13. Miło będzie jeśli uczestnicy zabawy będą się wzajemnie odwiedzać i zostawiać komentarze, oczywiście w miarę czasu i możliwości.
 14. Zabawa nie jest konkursem. Regulamin nie przewiduje żadnych nagród ani wyróżnień, ale kto to wie co mi jeszcze do głowy strzeli?
Oto banerek do zamieszczenia na pasku bocznym Waszego bloga:


proszę o podlinkowanie go tym linkiem: http://zkociolkaczarownicy.blogspot.com/p/nauka-chainmaille.html 

Jeśli macie jakieś uwagi lub propozycje dotyczące powyższego regulaminu, proszę o przedstawienie ich w komentarzach pod tym postem lub drogą mailową (na adres podany powyżej).

Jeśli nie wiecie gdzie kupić odpowiednie ogniwka lub narzędzia - służę pomocą. Informację taką mogę wysłać tylko na maila - nie chciałabym robić nikomu kryptoreklamy na forum publicznym.

Lada chwila oczekujcie pierwszego zadania.

12 komentarzy:

 1. No i wszystko jasne :) idę wieszać banerek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super:) nie mam tylko pojęcia, kiedy ja to wszystko ogarnę;) No ale będę próbowała. Fajnie, że jest dłuższy termin:)
  Wrzucam banerek i czekam na zadanie:)
  Banerek zadania nie jest wymagany na pasku bocznym, ale rozumiem, że zabroniony też nie jest?
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ciężko jest się ze wszystkim wyrobić ;) Dlatego właśnie taki termin.
   Banerka nie będę zabraniać, nie chciałam tylko Wam blogów zbytnio zaśmiecać :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Dołączam do zabawy i czekam na zadanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Agatko ja bardz chętnię spróbuję ,choć te najłatwiejsze zadanietylko czas grudniowy jest jaki jest ,wiec może być tam że do końca roku raczej się nie wyrobię .Ale skoro do połowy stycznia można to będę kombinować z czasem .Tylko czy takie zwykłe ogniwka co mam do zwykłych biżutek też się nadają ,bo na razie na żadne zakupy się nie piszę .
  No to powodzenia nam wszystkim :)
  Buziaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę Danusiu, że postanowiłaś dołączyć do zabawy. Pierwsze zadanie będzie łatwe i nie wymagające zbyt dużo czasu, więc na pewno dasz radę. Ogniwka jeśli tylko spełniają ten warunek, który opisałam dokładnie w pierwszej części (chodzi o to by końcówki nie zachodziły na siebie) to z pewnością się nadadzą. W kolejnych lekcjach będą już większe wymagania co do parametrów ogniwek.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 5. Świetny pomysł! nie jestem pewna, czy wystarczy mi samozaparcia ale ja też chciałabym spróbować. Jeśli będziesz tak uprzejma i podpowiesz mi gdzie można kupić dobre lub przyzwoite ogniwka to będę wdzięczna ;-) [anza.art.pl@gmail.com]
  Pozdrawiam i czekam na pierwszą część!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysłałam Ci maila. Cieszę się, że masz ochotę spróbować.
   Pozdrawiam :)

   Usuń