Moi obserwatorzy

czwartek, 1 września 2016

Chainmaille zadanie 10

Witam.
Dzisiejsza lekcja będzie trochę inna jak poprzednie. Co prawda nie jest to typowe repetytorium, ale jednak jest to jakiś rodzaj powtórki. Wszystkie podstawowe najłatwiejsze sploty mamy już przerobione. Zanim przejdziemy do tych trudniejszych proponuję coś takiego:


Chodzi mi o to, aby połączyć te dwa rodzaje splotów w jeden. Już przedstawiając Half Persian wspominałam, że brzegowe ogniwka układają się w nim podobnie jak w Euro i w związku z tym dobrze będą się one ze sobą zgrywać. Może to być jakiś konkretny splot jak dragonback, czy persian dragonscale, ale możecie też stworzyć własne kompilacje. Ważne jest żeby te dwa sploty były połączone w spójną całość. Nie będą brane pod uwagę rzeczy, gdzie będą one występować osobno.
Elementy (sploty) składowe już znacie, dlatego dziś nie będzie żadnych linków do tutoriali, inspiracji, pomysłów czy sugestii. Jeśli potrzebujecie czegoś takiego to możecie poszperać w poprzednich lekcjach, w linkach wymienionych w zakładce "nauka chainmaille", lub poprosić wujka Google o pomoc. Liczę na Waszą pomysłowość i kreatywność.
Tak więc macie dwa tygodnie na myślenie, a od 15-ego zapraszam do żabki.

11 komentarzy:

 1. Już następna lekcja? Ale szybko zleciało! Lecę nadrabiać zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie wiem kiedy, ale kalendarz uparcie twierdzi, że już wrzesień ;)

   Usuń
 2. Faktycznie szybko zleciało, aż się zdziwiłam, że to już :) Akurat mamy już kilka gotowych prac w tym temacie, jedną muszę Małżowi chyba siłą z ręki ściągnąć, żeby zdjęcia porobić :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hubert już nawet jedną taką bransoletkę pokazał, ale to już chyba teraz tak będzie, ze będziecie o krok przede mną. A może chcielibyście zaproponować jakiś następny splot?

   Usuń
  2. Oj nie wiem, chyba nie jesteśmy wystarczająco "kompetentni" ;) Tobie udało się tak pokierować lekcjami w odpowiedniej kolejności, że nie było żadnych problemów i wiedza sama wchodziła do głowy :)

   Usuń
  3. Myślę, że jednak jesteście. Przez cały czas wysuwacie się przed szereg i już od jakiegoś czasu jesteście o krok przede mną. Tak więc chętnie przyjmę każdą sugestię :)

   Usuń
  4. W takim razie mogę delikatnie zasugerować Dragonscale :) Chociaż z mojej strony to by było pójście na łatwiznę, bo znów mam gotowe prace, które i tak są do pokazania prędzej czy później ;)

   Usuń
  5. Dragonscale czeka w kolejce na swój czas, ale trochę się obawiam, że w tym momencie poza Wami reszta mogłaby mu jeszcze nie dać rady. To jednak dość trudny splot. Ale może się mylę?

   Usuń
  6. Może nie tyle trudny, co bardzo ciężko go upilnować. Przez to mam bransoletkę z kilkoma małymi błędami, ale na razie nie planuję jej rozbierać, bo chyba coś mnie trafi ;)
   Czekam w takim razie na nowy temat, bo coś bym sobie poskładała, ale nie wiem co :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Spróbuj i Ty. To nie jest aż tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka ;)

   Usuń