Moi obserwatorzy

środa, 30 lipca 2014

Niecodzienne spotkanie

Dziś rano byliśmy świadkami takiego oto spotkania:


Nasz pies nie do końca był pewien, czy się bać, czy może spróbować się pobawić. W każdym razie obie strony były jednakowo zaciekawione:


Jak już się poobwąchiwały, to zaczęły się gonić tam i z powrotem wzdłuż płotu jak psy :) Niestety nie byłam w stanie tego sfotografować, bo co rusz uciekały mi z kadru.
W końcu daniele zdecydowały się pójść dalej. Ale jak zobaczyły, że zmierzam w ich stronę z aparatem, to poczekały na mnie, żeby mi jeszcze raz zapozować. Robiąc to zdjęcie byłam ok. 5 m od nich.


Daniele pojawiły się w naszej okolicy ostatniej zimy. Na początku była to mamusia z dwoma synkami, Na wiosnę dołączył do nich tatuś. Widziałam go jeszcze z zeszłorocznym porożem i wiem, że to co teraz ma głowie to nie jest nawet jeszcze połowa. Jesienią będzie naprawdę imponujące. Dziś odwiedził nas tatuś z jednym z synków.
Rodzinka prawdopodobnie uciekła z pobliskiej zagrody, ale nikt ich nie próbuje odzyskać. Cóż, wykarmienie takiego stadka nie jest tanie... U nas w paśniku zimą zawsze się coś znajdzie, a łąka obok duża i spokojna, więc chętnie nas odwiedzają. I daniele, i sarny i wiele innych zwierząt.

9 komentarzy:

 1. Fantastyczne spotkanie! U mojej prababci bywały takie widoczki. A ja osiedlowy mieszczuch cieszę się jak mi koty przychodzą na balkon :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, cóż, takie są uroki życia "na zadupiu". Ale wbrew pozorom w centrach wielkich miast żyje sporo dzikich zwierząt, tylko mało kto potrafi je zobaczyć :)

   Usuń
 2. Takie spotkanie bardzo cieszy :) Mam działkę na takim odludziu , ale moje spotkania bywają w
  lesie , nagle słyszę wielki rumor a tu jeleń wyskakuje :) Cud natury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas takie odwiedziny nie należą do rzadkości. Na terenie wsi jest zdecydowanie więcej saren niż np. krów... A jest to raptem 15 km w linii prostej od Rynku Głównego w Krakowie.

   Usuń
  2. To daniele są przy Krakowie?W jakich okolicach?W stronę Olkusza?

   Usuń
 3. Rewelacja! Ja tylko kilka razy widziałam daniele na żywo "w naturze", więc zazdroszczę takich spotkań. PS: Dzięki wielkie za namiary :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już wcześniej pisałam - takie uroki mieszkania "na zadupiu" - częściej odwiedzają nas dzikie zwierzęta niż ludzie...
   A namiary jeśli tylko okazały się przydatne, to bardzo się cieszę :-)

   Usuń