Moi obserwatorzy

czwartek, 24 kwietnia 2014

Wisior do drapieżnego kompletu

Jak już wspominałam, zanim zrobiłam drapieżne kolczyki było więcej podejść do oplecenia kulki tym zestawem koralików. Jedno z nich okazało się na tyle interesujące, że go nie sprułam. Teraz podrasowałam kulkę co nieco, aby pasowała do kolczyków i przerobiłam na wisior. W zasadzie to skończyłam jeszcze w Święta, ale jakoś nie było czasu go wcześniej sfotografować.


Kulka jest spora: ok. 2,5 cm średnicy, cały wisior ma prawie 9 cm długości (razem z krawatką). Zawiesiłam go na długim łańcuszku.


A tak prezentuje się w komplecie z kolczykami.Do wykonania wisiora użyłam koralików Tila Matte-Color Dark Coper, Super-Duo Matte Dark Bronze, TOHO Matte-Color Dark Coper (15/0 i 11/0) i Metalic Iris Brown (15/0, 11/0 i 8/0), Fire Polish 8 mm Iris Brown oraz akrylowego kolca w kolorze miedzianym. Wszystkie elementy metalowe w kolorze antycznym.
Projekt oczywiście autorski, improwizowany.

Dawno nie pokazywałam obrazków z ogródka...
Dziś rano była spora mgła. Jednak kiedy robiłam sesję w plenerze mojemu drapieżnemu komplecikowi - wyszło słoneczko, a mgła osiadła na roślinach. Takie kropelki to najpiękniejsza naturalna biżuteria. Nie mogłam się powstrzymać od zrobienia kilku (no, kilkudziesięciu) zdjęć. Nie bójcie tu wrzucam tylko kilka:

Pigwowiec różowy:

i czerwony:

Smagliczka skalna:

Bardzo efektowny krzew - szybko się rozrasta i kwitnie kilka razy w roku - złotlin japoński:


Kilka lat temu wsadziłam tu jedną mocno zmarniałą roślinkę. Co wiosna kępa jest coraz większa i cała obsypana kwiatami - pierwiosnek wyniosły:


Zawsze podobała mi się serduszka. Ta, kupiona wiele lat temu miała być odmianą białą, okazała się jednak zwykłą, różową. Mimo to spodobało się jej u mnie i obfitym kwitnieniem co roku rekompensuje mi tę pomyłkę. Jeszcze nie rozkwitła do końca, ale i tak jest piękna:


6 komentarzy:

  1. Piękny wisior,a kwiatki śliczniutkie ,serdecznie pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny komplecik!! Kwity w ogrodzie śliczne :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kolczyki już podziwiałam, ale kulka do wisiorka robi jeszcze lepsze wrażenie. Super, bardzo mi się podoba ten komplecik!

    OdpowiedzUsuń